kairos-kyberpettusMeie poole on pöördutud viimase nädala jooksul juba kahel korral küsimusega – kuidas paigaldada oma arvutisse Kairos – nimeline programm. Kuidagi ei pidavat õnnestuma, arvuti turvasüsteem pidi blokeerima.

Arvuti turvasüsteem PEABKI blokeerima igasugust rämpsu ja pahavara. Kairose näol on tegemist ponzi-skeemi (omamoodi püramiidskeem) põhimõttel leviva petukaubaga, mille ainus eesmärk on inimestelt raha välja petta.

  • tutvustatakse ärimudelit, mille kohaselt on võimalik igal inimesel mingi osa oma arvuti kõvakettast välja rentida “pilveteenuse” pakkumiseks. Väidetakse, et suurte korporatsioonide andmemajutus on jagatud just eraisikute arvutite kõvaketastele. Nimetatud korporatsioonid seda eitavad…
  • lepingu sõlmimisel küsitakse tagatisraha, tavaliselt on summad neljakohalised (kõige kõrgem pakett). Väidetavalt makstakse tagatisraha igakuiselt tagasi koos renditasuga, nii et 2700 eurose sissemaksega saab aasta jooksul tagasi 6900 eurot
  • lepingu sõlminule saadetakse kiri, viitega programmile, mis tuleb alla laadida ja arvutisse paigaldada. Väidetavalt reserveerib programm lepinguga ette nähtud mahuga osa arvuti kõvakettast ning hakkab sinna paigaldama suvaliste klientide krüpteeritud andmeid. Tegelikult ei tee see programm aga mitte midagi sellist.
  • lõppeks tuleb jälgida, et arvuti oleks vähemalt 10 tundi ööpäevas internetti ühendatud. Arvutisse paigaldatud programm saadab serverisse ping-käsku, mille kohaselt server teab, et süsteem on võrgus. Aga see on ka kõik, mitte mingit lubatud krüpteeritud andmete vahetust ei toimu ja ei saagi toimuda.

Kõlab justkui ilus plaan, ent ainuüksi tagatisraha küsimine peaks juba vähegi mõtleval inimesel häirekella lööma. Kui mina oma kõvaketta pinda välja rendin, siis miks peaks mina maksma tagatisraha? Vastus on väga lihtne ja julm – paar kuud saad oma igakuise laekumise tagasi, ent siis kaob ettevõte kui tina tuhka. Oled ilma oma rahast, oled ilma oma kõvakettamahust (lepingujärgne ports mahust reserveeritakse) ning lisaks oled ilma ka oma sõpradest, kellele sa arvatavasti suurte auhindade lootuses affiliate-programmi läbi sedasama petuskeemi pähe määrisid.

Ponzi skeemi põhjal üles ehitatud petukaup jätabki esmapilgul mulje justkui oleks tegemist kasumliku ettevõtmisega.

Tsiteerin: “Ponzi skeemi puhul on tegu investeerimisprogrammidega, kus lubatakse sulle korralikke tulusid mingist majanduslikku tulu toovast tegevusest, kuid tegelikult makstakse eelmistele investoritele järgmiste investorite rahaga ja mingit muud majanduslikku tulu ei ole või on see märkimisväärselt lubatust väiksem. Lõpptulemusena saab raha otsa ja viimased investorid kaotavad.”

PALUN ÄRGE LASKE ENNAST PETTA NING ÄRGE LIITUGE NENDE PETUSKEEMIDEGA!

Kui teie sõber või tuttav sarnase asja propageerimisega tegeleb, siis palun tehke kõik enesest olenev, et neile mõistus pähe saada.

Näiteks Facebookis jagatakse reklaami kovakettarent.ee teenusele, mis töötab täpselt sama skeemi põhjal. Silma on jäänud nii tasuline (tellitud) reklaam, kui ka viidete jagamine arvutikasutajate poolt.

Järgnevalt paar näitlikku viidet selle skeemitamise kohta. Esimene räägib skeemi finantspoole utoopilisuse lahti lihtsas eesti keeles ning teine viide räägib sellest, kuidas Kairose poolt paigaldatav süsteem tegelikult välja näeb ning kuidas see alla laetav programmijupp ei tee mitte midagi peale kõvaketta mahu vähendamise. Mitte mingeid krüpteeritud andmeid, mitte midagi, mida suure suuga kokku valetatakse. Kolmas viide aga sellesama programmi lahtikompilleeritud kood.

http://rahafoorum.ee/kairos-technologies-aitab-raha-teha/

http://pastebin.com/9M3x7LU9

https://ghostbin.com/paste/vbzgm

http://rahafoorum.ee/ponzi-skeem/